sobota, 9 listopada 2013

Techniki masażu
 Techniki masażu dobiera do każdego rodzaju masażu i specyfiki bólu sam masażysta. To od niego zależy jakimi chwytami się posłuży by znieść ból, przynieść ulgę, wpłynąć na poprawę stanu masowanej osoby. Prawidłowo przeprowadzony wywiad pozwala zdecydować czy ma to być masaż rozluźniający i relaksujący, czy przeciwbólowy na konkretne miejsce manifestujące ból nabyty bądź trwały, czy też będzie to masaż stymulujący mięśnie i cały organizm do odnowy, pobudzający do przyrostu tkanki. Każdy masażysta może wypracować sobie swój własny sposób masowania dostosowany do problemu z jakim przychodzi do niego osoba poddająca się zabiegowi. Profesjonalny masażysta ocenia STAN JEJ ORGANIZMU - PRAWDOPODOBNIE PRZEBYTE LUB TRWAJĄCE CZY ROZWIJAJĄCE SIĘ SCHORZENIA PO WYGLĄDZIE, POSTAWIE, STANIE POWŁOK. Dodatkowym instruktażem jest wywiad, który pomaga ustalić jak i od kiedy osoba ta ze schorzeniem walczy. Masaż ma na celu zniesienie bólu i poprawę kondycji miejsca dotkniętego bólem oraz ogólne wzmocnienie osoby masowanej - jej rozluźnienie lub pobudzenie.
Podejmując decyzję udania się do masażysty i wykonania masażu napotykamy na szeroką ofertę masaży.
Jakiego wyboru dokonać?
Biomasaż
Wszelkie masaże relaksacyjne mają również wpływ na ogólny stan zdrowia - takie masaże nam nie zaszkodzą i niewiele też pomogą, ale na pewno nie uszkodzą. Masaże relaksacyjne - rozluźniające mogą wykonywać wszyscy lubiący w ten sposób wpływać na człowieka , a tym samym czyniący sobie z tego źródło dochodu ( nie jest wymagany certyfikat, ani żadne wykształcenie do tego rodzaju masaży ). Wszelkie masaże rehabilitacyjne i lecznicze zastrzeżone są dla osób posiadających wykształcenie minimum techniczne pomaturalne, licencjackie, magisterskie, czy podyplomowe.
Skoro mamy wyjaśnione pojęcia kto może nam wykonać jaki masaż to przejść możemy do podjęcia decyzji na jaki masaż się wybieramy i do kogo.
 Mamy trzy wybory:
1. Jeśli jest to schorzenie udajmy się do profesjonalisty, który ma udokumentowane swe umiejętności nabytą wiedzą potwierdzona dyplomami lub certyfikatami co najmniej bo potrzebujemy masażu specjalistycznego przeprowadzonego przez fachowca w odpowiednim do tego celu stworzonym gabinecie.
 2. Jeśli nasz stan jest spowodowany jedynie przemęczeniem to każdego rodzaju masaż relaksacyjny zadowoli nas i spełni oczekiwania i nie wymaga specjalistycznej przychodni, ani gabinetu zabiegowego. Zrelaksujemy się zdecydowanie lepiej w klimatycznym salonie masażu.
3. Najlepszym połączeniem jest więc fizjoterapeuta w  salonie masażu. To pełnia szczęścia dla osób cierpiących, a zarazem aktywnych zawodowo. W salonie masażu, gdzie mamy zapewniony relaks ( klimat orientalnego zapachu, muzyki, wystroju wnętrza ) i fachową pomoc specjalisty możemy zarówno się relaksować jak i leczyć ból z jakim walczymy. Dodatkowym plusem jest jeśli salon taki posiada urządzenia do zabiegów fizykoterapii - przyrodoleczniczych. Możemy skorzystać w pełni z zastosowania naturalnych metod fizykalnych: elektrolecznictwa, światłolecznictwa, laseru, i innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz