piątek, 8 listopada 2013

Masaż ma ścisły związek ze stresem i snem.


Jak zyskać zdrowy

sen i zwalczyć ból plecówraz na zawsze

"Kilka osób z mojego otoczenia nie mogło uwierzyć, że wyleczę ból pleców masażem. Śmiały się, że marzyła mi się przespana cała noc i spokojne życie bez stresu, po tych wszystkich nieudanych terapiach, metodach oddechowych, relaksacyjnych i tabletkach nasennych, antydepresyjnych oraz przeciwbólowych, które doprowadziły do zawrotów głowy, problemów z wątrobą, nudności i złego samopoczucia.

     Ja jednak uważałam, że to nie była zła decyzja. Dokładnie przeczytałam opis techniki masażu i fizjoterapii, wyniki badań naukowych i opinie prawdziwych klientów podpisane imieniem i nazwiskiem. Dokładnie przestudiowałam całą zawartość strony i doszłam do wniosku, że jest to dokładnie to czego mi najbardziej potrzeba.

     Ostatecznie przekonał mnie fakt, że to o czym piszą na tej stronie brzmi logicznie: ponieważ żyję w ciągłym stresie, nie mam czasu na odpoczynek a w nocy nie mogę spać, bolą mnie plecy i wiecznie boli mnie głowa, nie mam czasu aby odpowiednio dbać o zdrowie. W mojej postawie z całą pewnością brakowało prawidłowego jej ustawienia, poruszania się i prawidłowej pozycji snu. W moim organizmie była zaburzona równowaga, co objawiało się silnym stresem, bezsennością, depresją i problemami bólowymi.
Dzisiaj już  nikt się nie śmieje. Prawdę mówiąc wszyscy zdębieli, gdy pozbyłam się stresu, jestem wyspana i wypoczęta, przestała boleć mnie głowa, znikło przygnębienie i mam proste plecy. Zobaczyli jak mała, ale bardzo inteligentna pomoc poprzez masaż i i fizykoterapię moim plecom wpłynęła na moje zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie."
Cichy zabójca - spirala stresu i bezsenności

     Jednym z najważniejszych mechanizmów decydujących o wyniszczającym działaniu długotrwałego stresu na nasze życie jest mechanizm błędnego koła.
Praca w nieustannym napięciu pleców, karku powoduje kłopoty z koncentracją i pamięcią. Popełniane w wyniku tego błędy powodują reakcję szefa bądź naszych klientów, co staje się kolejnym źródłem stresu. Dodatkowo po pewnym czasie człowiek dostrzeże u siebie problemy z zasypianiem. Skrócony sen przyczyni się do powiększenia kłopotów z koncentracją, pamięcią i przyniesie dodatkowy ból kręgosłupa bo to w nim i w głowie tkwi system nerwowy naszego organizmu. Niepowodzenia w pracy i nieustanny niepokój oraz wynikające z nich ciągłe uczucie zmęczenia i ból karku spowodują stopniową izolację, odbiorą umiejętność czerpania radości z codziennych wydarzeń, co nie pozwoli na chwilowy nawet odpoczynek od codziennych problemów. Skutki działania takiego mechanizmu często są bardzo powolne, przez co trudne do zauważenia.
     Stopniowo, ale systematycznie narastające problemy zdrowotne, zanik motywacji, zniechęcenie, przygnębienie początkowo nie są zauważane, następnie traktujemy je jako przejściowe - "trudny dzień". Gdy takich trudnych dni jest coraz więcej i zauważamy, że dzieje się z nami coś niedobrego - ból karku nasila się schodzi na cały kręgosłup, obejmuje mięśnie pleców, aż wreszcie dociera do lędźwi, zazwyczaj jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do przyjętego sposobu życia, że nie przychodzi nam na myśl, aby wziąć go pod uwagę jako źródło problemów. Problemy te nawarstwiając się niszczą nie tylko nasze życie, ale także życie naszych bliskich. Zmiany w kręgach kręgosłupa zaczynają przechodzić w stan chorobowy co w konsekwencji może prowadzić do wypadnięcia dysku i wywołania dotkliwego bólu uniemożliwiającego schylanie się i wyprost.

Zaraz poznasz sekret!

Wyjawię Ci sekret pierwszej inteligentnej zmiany w podejściu do stresu, bezsenności i bólu pleców który łącząc wiedzę z konwencjonalnej medycyny, fizjoterapii, wiedzy starożytnej, medycyny chińskiej i psychologii pozwolą osiągnąć to, co dotąd było zarezerwowane tylko dla nielicznych.
Czy jesteś gotowy na poznanie sekretu?
Właściwie, dlaczego czytasz ten tekst? Co Cię obchodzi sekret fizjoterapii, którego zadowolonym pacjentem wkrótce się staniesz? Też chcesz wiedzieć, co to za siła skłoni Cię do zapłacenia za masaż i fizykoterapię? Jesteś od krok od sekretu, który skłonił do wybrania się na zabieg masażu i przyrodolecznictwa, a tysiące obecnych i przyszłych klientów i w tym momencie skłania kolejnych.

Przełom w terapii – przerwanie
cyklu stres-bezsenność
    
Dr Hans Selye podkreśla, że stres jest normalną reakcją biologiczną każdego organizmu. Brak reakcji stresowej oznacza śmierć organizmu. Stres towarzyszy każdemu z nas. Jest naturalną reakcją na codzienne wyzwania i życiowe zmiany - nie tylko negatywne, ale i pozytywne. Jednym ze sposobów na udane życie jest umiejętne radzenie sobie ze stresem. To nie sam stres jest niebezpieczny dla człowieka, ale to jak na niego reagujemy.
     Pewien optymalny poziom stresu jest niezbędny dla efektywnego funkcjonowania człowieka. Zbyt niski poziom stresu powoduje spadek motywacji, apatię i znudzenie. Zbyt wysoki - napięcie, trudności z koncentracją, lęk i zamęt w głowie, fizyczne zmęczenie, zwolnienie refleksu, a przede wszystkim bezsenność. Tak więc stres wywołuje samonapędzający się cykl stres-bezsenność. Prowadzący do wystąpienia bólu całego organizmu: karku, pleców, ramion, nóg.
Stres Bezsenność
Bardzo szybko wpada w błędne koło: coraz bardziej się denerwuje - coraz mniej śpi, więc jeszcze bardziej się denerwuje i jeszcze krócej śpi. Z każdą nocą jest gorzej - ból narasta. Tak nakręca się spirala bezsenności. W przemęczonym organizmie przy braku snu w odpowiedniej pozycji zachodzą poważne zmiany kręgosłupa - dochodzi przemieszczenia dysków w obrębie kręgosłupa, obciążenie takiego kręgosłupa pracą fizyczna pogarsza jego stan.

     Przerwanie tego błędnego koła najskuteczniej odbywa się poprzez jednoczesne zadziałanie na oba komponenty.Masaż i działania fizykalne, chemiczne, termiczne na kręgosłup likwidują jednocześnie stres, bezsenność i dolegliwości bólowe kręgosłupa dlatego mają one wyjątkowo wysoką skuteczność w przerwaniu błędnego koła stres-bezsenność i ból (wpływają dobroczynnie na prawidłowe ustawienie kręgów, dysków międzykręgowych i wyprostowanie pleców ).
Pokażę Ci jak inteligentnie zapanować nad stresem i pozbyć się bezsenności a dodatkowo , pozbyć się bólów głowy, kręgosłupa...

 

Czy Twoje obecne wysiłki by pozbyć się bólu karku, stresu i bezsenności to syzyfowa praca? Wkładasz w nie coraz więcej pieniędzy a rezultaty zupełnie Cię nie zadowalają? Spójrzmy prawdzie w oczy. Czytasz nadal, więc potrzeba Ci rad, co zrobić, aby efektywnie pozbyć się obolałych pleców, stresu i bezsenności oraz bólów głowy
 • Ile optymalnie chcesz przesypiać (tak żeby czuć się świetnie)?
 • A ile obecnie śpisz?
 • Czy chcesz kontrolować poziom stresu (wyjść z depresji, przygnębienia)?
 • Ile możesz siedzieć przy biurku bez zesztywnienia karku?
 •  Czy siadanie i wstawanie mogą nie sprawiać bólu?
 • Czy można mieć proste plecy siedząc bez oparcia?
 • Jak pozbyć się dotkliwego bólu lędźwi?
No właśnie. A to można poprawić. Tę różnicę można zlikwidować. Możesz spać, ile Ci się marzy, możesz przestać się denerwować. Niejeden to zrobił i niejeden zrobi. To, czy do nich dołączysz zależy od tego, jak wykorzystasz wiedzę nabytą w trakcie wizyty u masażysty ( fizjoterapeuty )
Nie będę owijać w bawełnę. Przesypianie całe nocy jest proste, siedzenie za biurkiem, czy za kierownicą również. Życie bez stresu i bólu pleców jest prostsze niż Ci się zdaje. Mało tego. Przy tej całej prostocie, pozbycie się bólu pleców, stresu i bezsenności może być niemal w 100% automatyczne.
Czynności te są proste,gdy masz dostęp do super skutecznego zabiegu fizjoterapeutycznego
Czy Ty też nie chcesz, aby ból kręgosłupa, bezsenność i ciągły stres były kulą u Twojej nogi i dlatego interesujesz się masażami i dlatego coraz bardziej przekonujesz się do pomysłu zastosowania tej super skutecznej metody


Zabójczy stres
     Istnieje 80 % ryzyka rozwinięcia się w ciągu dwóch lat poważnej choroby u ludzi, którzy uzyskali w sumie ponad 300 punktów LCU (jednostki zmian życiowych),
Jeśli suma ta przyjmuje wartość 200-299 – ryzyko poważnej choroby wynosi 50%. A wartość 150-199 powoduje 33% ryzyka.

Wycena punktowa czynników wywołujących stres :
 • śmierć współmałżonka 100 LCU
 • rozwód 73 LCU
 • separacja 65 LCU
 • kara więzienia 63 LCU
 • śmierć bliskiego członka rodziny 63 LCU
 • własna choroba lub uszkodzenie ciała 53 LCU
 • małżeństwo 50 LCU
 • utrata pracy  47 LCU
 • pogodzenie się ze współmałżonkiem 45 LCU
 • odejście na emeryturę 45 LCU


Dobrze wiemy, czemu nie stosujesz już tych wszystkich syntetycznych leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i nasennych.
Stosowanie ich  jest drogie, trudne, pracochłonne i prawie nigdy nie przynosi trwałych efektów. Stosowanie ich przypomina szamotanie się ptaka w klatce. Zastosujesz jeden, prześpisz jedną noc, drugą, na chwile zniknie stres i ból. Stop... znów nie śpisz, znów nie możesz pokonać stresu - ból kręgosłupa narasta, więc stosujesz drugą.... i tak bez końca i bez trwałych rezultatów. I możesz tak się miotać do końca życia, jak większość....Nie myśl jednak, że gdybyś tylko trafił na odpowiednią metodę, tę jedyną to, nic nie robiąc zwalczyłbyś dolegliwości kręgosłupa wywołane przez stres i bezsenność. Warto zastosować kilka różnych metod, poeksperymentować z czystej ciekawości. Jednak, żeby mieć trwałe efekty musisz dokonać trwałych zmian. Trwałych i inteligentnych, czyli super skutecznych i łatwych do zastosowania przez długi okres czasu. Takich, które możesz zastosować prawie automatycznie:
 • takich jak zamykanie drzwi, gdy wychodzisz z domu (przypomnij sobie ile razy Ci się zdarzyło wrócić, żeby sprawdzić, czy zamknęłaś drzwi na klucz, a jednak drzwi były zamknięte, wszystko ok.)
 • takich jak zmiana biegów, gdy prowadzisz auto
 • takich jak chodzenie, bieganie, czy jazda na rowerze
 • takich jak prawidłowa postawa ciała
 • takich jak kilka niezbędnych ćwiczeń pozwalających utrzymać plecy w dobrej kondycji
Wszystkie te czynności wykonujesz automatycznie, bez konieczności myślenia o nich i super skutecznie. Takie są też zmiany w funkcjonowaniu codziennym, które proponuję. Gdy tylko je zautomatyzujesz działają jak jazda na rowerze. Robisz swoje jak należy i przesypiasz całą noc i kontrolujesz stres jak należy, bez konieczności głowienia się, jaką następną metodę, czy jakie tabletki uspokajające, przeciwbólowe lub nasenne zastosujesz.
Ciekawa jestem,  jak będziesz zaskoczony skutecznością zabiegów po tym, jak będziesz już po kilku z nich.
  Fizjoterapia jest nową, rewolucyjną metodą, całkowicie różniącą się od tych, które znasz.  Jest ona jednak tak pomyślana, by zachować w nim te wszystkie pozytywne cechy preparatów, które znasz, wysoko cenisz i uważasz za skuteczne, które możesz brać jeśli masz obawy, że jeśli je odstawisz rozchorujesz się jeszcze bardziej. Dzięki fizjoterapii pozbędziesz się bólu natychmiast, dzięki masażowi poczujesz się natychmiast lepiej, ale tylko seria zabiegów uwolni Cie od trwałego bólu ( czasami jeden zabieg pomaga tak skutecznie, że nie musisz już więcej płacić za kolejne zabiegi - sam będziesz potrafił sobie pomagać - nauczę Cię tego).

Nie przespałaś doby – czy wiesz co Ci grozi?
      U osób, które nie przespały doby występują symptomy podrażnienia, zmiany nastroju oraz brak zainteresowania otoczeniem. Dalszy brak snu i ból wywołują objawy podniecenia i kłopoty ze wzrokiem (swędzenie i pieczenie oczu, halucynacje itp.), po których następuje zwiększona wrażliwość na ból. Pojawia się też często zamęt umysłowy (trudność w odnalezieniu właściwego słowa, dokończeniu zdania, udzieleniu odpowiedzi na daną kwestię, amnezja dotycząca niedawnych wydarzeń). Występuje także agresywność. Poza spotykanym po bezsennej nocy zmęczeniem, konsekwencje mogą spowodować spadek wydolności organizmu w dniu następnym, zarówno psychomotorycznej (np. czas reakcji), jak i psychicznej (niepokój, podrażnienie, trudności z koncentracją). Bezsenność często kojarzy się również z sennością w ciągu dnia. Katastrofalne skutki senności dopiero teraz zaczyna się w pełni doceniać ( pochylona głowa, okrągłe plecy ). Może ona stać się przyczyną wypadków na drogach, ale także w pracy, na przykład osób obsługujących maszyny, pracujących na rusztowaniach lub nadzorujących bezpieczeństwo innych. Ponad 50 proc. wypadków przy pracy jest spowodowane sennością, która jest również podstawową przyczyną około 45 proc. wypadków samochodowych.
     Osoby, które śpią 6 lub mniej godzin na dobę, mogą gorzej funkcjonować. Po kilkunastu zarwanych nocach (ok. 4 godzin snu) zachowujemy się, jakbyśmy nie spali trzy doby z kolei. Po 17 godzinach bez snu człowiek zachowuje się tak, jakby miał we krwi 0,5 promila alkoholu.     Według badań osoby, które mają zaburzenia snu, częściej chorują, pracują mniej wydajnie, rzadziej awansują, mniej zarabiają i częściej są ofiarami i sprawcami wypadków. Bezsenność wiąże się z dwu-trzykrotnie wyższym wskaźnikiem konsultacji w gabinetach lekarskich i dwukrotnie wyższym wskaźnikiem hospitalizacji. Choroba jest jedną z najważniejszych przyczyn nieobecności w pracy, wpływa także na zmniejszenie wydajności, pogorszenie odporności organizmu na choroby.

A jeśli cierpisz na przewlekłą bezsenność...:

• Liczba hospitalizacji: wzrasta 2x
• Ryzyko wystąpienia chorób psychosomatycznych: 2x
• Ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca: 2x
• Upośledzenie czynności układu odpornościowego
• Wzrost liczby wypadków: 2-4x
• Wzrost ryzyka zgonu u osób sypiających mniej niż 7 godz.

Wyobraź sobie... :

 • panujesz nad stresem
 • śpisz zdrowo i głęboko całą noc aż do rana
 • masz niski poziom cholesterolu
 • sprawny układ odpornościowy
 • wyprostowane plecy
 • nie boli Cię kark i lędźwie
Czy to możliwe? (wróć wyżej i przeczytaj akapit o czynnościach automatycznych) I to wykonując 2 zabiegi w tygodniu? Brzmi dobrze?

To nie wszystko, dodatkowo:
 • obniżone ryzyko zachorowań na raka
 • zwiększoną wydolność serca
 • obniżone ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową serca
 • oczyszczenie arterii i wątroby
 • poprawa krążenia krwi - dożywienie kręgów kręgosłupa
 • zniesienie bólu mięśni pleców
   
Znowu te 2 zabiegi tygodniu (pomyśl, czy to nie jest proste i automatyczne)? Tak , ale to ciągle nie wszystko.
Wyobraź sobie, że wnikasz w głąb swojego ciała i na własne oczy dokładnie widzisz, jak zabiegi przyrodolecznicze:
 • neutralizują wolne rodniki, które są przyczyną starzenia się
 • obniżają poziom trójglicerydów i wspomagają odchudzanie
 • ułatwiają oddychanie i obniżają ciśnienie krwi
 • dożywiają wszystkie komórki ciała: skóry, mięśni, kości
 • pobudzaja mózg do wydzielania hormonów szczęścia
 • hamują odczucia bólowe nerwów
 • stymulują reakcje życiowe komórek do namnażania się - regenerowania organizmu
Założę, się, że od dawna szukałaś takich zabiegów, ale ich po prostu nie było! Teraz możesz je mieć i nie cierpieć na ból kręgosłupa, spać głęboko, kontrolować stres, chudnąć, obniżać cholesterol oraz cieszyć się produkcją endorfin - hormonów szczęścia przez Twoje ciało.

   A teraz najlepsze... wszystkie te zmiany uzyskasz minimalnym wysiłkiem. Tak jak napisałem wcześniej, zmiany w postawie ciała, które proponuję są inteligentne, tzn. wkładasz minimum wysiłku i masz maksymalne rezultaty. Jest to możliwe, gdyż ćwiczenia, które proponuję działają wielowymiarowo i powodują efekty kaskadowe - jedna pozytywna zmiana pociąga za sobą lawinę kolejnych pozytywnych rezultatów. Np. obniżenie poziomu stresu w organizmie powoduje to, że Twoje ciało zaczyna wypoczywać co objawia się unormowanym snem. Mniej się denerwujesz i więcej śpisz. Powoduje to cofanie się uczucia zmęczenia, rozdrażnienia. Twój mózg i rdzeń kręgowy zaczynają nam lepiej funkcjonować. Później powoduje to regulację wydzielania hormonów szczęścia cofa się przygnębienie i smutek. Poprawa postawy ciała - mięśnie napinają ścięgna i utrzymują kręgi oraz dyski w prawidłowym położeniu. Wszystko to wpływa na poprawę Twojego samopoczucia.
Czy wiesz, że...
 • W konsekwencji stresu może dojść do: wyczerpania, przemęczenia, depresji, wypalenia, załamania nerwowego.
 • Najczęstszym skutkiem długotrwałego stresu jest załamanie. Może być ono przyczyną wielu chorób od zwykłych infekcji wirusowych, przez anginę, choroby kręgosłupa do nawet ataku serca i śmierci. Załamanie wiąże się też najczęściej z problemami psychicznymi.
 • Następstwami braku snu są różnego stopnia zaburzenia pamięci, orientacji, nastroju z jego chwiejnością, znużenie, nadmierna senność, trudności w koncentracji uwagi, dochodzi do agresywności, upośledzenia widzenia, co wiąże się ze spadkiem wydolności w pracy oraz zwiększoną wypadkowością.
 • Bezsenność wpływa na wzrost ciśnienia krwi, które z kolei przyczynia się do chorób serca i naczyń krwionośnych np. zwiększa ryzyko zgonu z powodu zawału i choroby wieńcowej serca.
Prawie wszystko lub wszystko może się dokonywać automatycznie. To nie jest utopia. Moi klienci tak pozbywają się bezsenności i stresu. Moja rodzina w ten sposób poprawia swoje zdrowie. Setki klientów to robią i polecają kolejnych klientów, bo to działa ekstremalnie skutecznie.
Jak bardzo podnieca Cię myśl, że moment gdy zaczniesz brać zabiegi fizjoterapeutyczne oznacza:

Koniec stresu.Masaż przynosi natychmiastową ulgę organizmowi walczącemu z bólem. Można więc powiedzieć, że utrzymują w ciele stan równowagi. Tak więc zależnie od potrzeby organizmu, masaż ułatwia wypoczynek i spokojny sen lub dodaje energii. W sytuacji stresowej  pozwala człowiekowi w różnych warunkach zachować spokój umysłu oraz doskonale sprostać postawionemu zadaniu. Fizjoterapia wzmacnia odporność i zapobiega szkodliwemu wpływowi bólu stresu (spowodowanego problemami w pracy, zanieczyszczeniami powietrza, złymi nawykami żywieniowymi, nieprawidłową postawą ciała itd.).
 • Koniec kłopotów z zasypianiem. Masaż i zabiegi fizjoterapeutyczne normalizują pracę serca i ciśnienie krwi. Stabilizacja pracy serca oraz płuc i uspokojenie, likwiduje strach przed kolejną bezsenną nocą. Czas potrzebny na zaśnięcie ulega znaczącemu skróceniu. Powyższy proces ulega wzmocnieniu już po kilku dniach i problemy z zasypianiem odchodzą w przeszłość.
   
 • Koniec budzenia się nad ranem i w środku nocy. Masaż i zabiegi fizjoterapeutyczne usprawniają działanie układu oddechowego: usprawnienie pracy płuc, leczy zapalenie oskrzeli, ułatwia oddychanie. Bezdech podczas snu powoduje duszenie się organizmu i jest podstawowym czynnikiem powodującym budzenie się w środku nocy i nad ranem. Zabiegi ułatwiając oddychanie eliminują bezdech i zapewniają zdrowy, krzepiący sen.
 • Koniec ze snem nie dającym pokrzepienia, ciągłym zmęczeniem i wyczerpaniem. Najważniejszą funkcją masaży i zabiegów fizjoterapeutycznych jest przywracanie homeostazy w organizmie bez względu na warunki otoczenia. Odtworzenie równowagi w ciele skutkuje nagłą poprawą zdrowia wielu narządów wewnętrznych. Lepsza praca serca, płuc, mózgu o wątroby powoduje ustąpienie zmęczenia i wzrost sił witalnych oraz pogłębia sen.
 • Koniec z nerwowością i koszmarami sennymi. Są to pozytywne rezultaty omówionych już właściwości adaptogennych oraz zapobiegających bezsenności. Masaż i zabiegi fizjoterapeutyczne podnoszą próg wrażliwości na stres w organizmie, dzięki czemu dane natężenie stresu nie wywołuje nerwowości i pozwala zachować spokój nawet w trudnej sytuacji. Regulując funkcję wszystkich głównych narządów w ciele masaż i zabiegi fizjoterapeutyczne  zapewniają zdrowy, głęboki sen bez koszmarów, bólu lędźwi czy karku, a takze i innych zaburzeń.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz