sobota, 9 listopada 2013

Nastawianie kręgów - masaż osteopatyczny

Skuteczność masażu znana jest współczesnej medycynie od ponad 20 lat - nie ma już dziś potrzeby szukania kręgarzy, którzy bez fachowej wiedzy na wyczucie nastawiają kręgosłup. Wystarczy wybrać się do gabinetu zabiegowego i zapytać o masaż osteopatyczny. Jeśli masażysta zna tego rodzaju masaż wykona go profesjonalnie i kompetentnie. Masaż ten by był w pełni skuteczny i bezpieczny najlepiej wykonać  w kilku zabiegach podzielonych przerwami jedno- lub dwudniowymi.
Po zabiegu najlepiej jest pozostać w pozycji leżącej około 20 minut, tak więc wskazane jest pozostanie na ten czas w gabinecie masażysty. Wszelkie ochłodzenia kręgosłupa wpływają po zabiegu niekorzystnie na stan pacjenta - należy go chronić zatem ciepłym okryciem. 
Masaż osteopatyczny to masaż głęboki trwający długo minimum pół godziny ( w zależności od stanu chorego - czas rozmasowania mięśni jest różny ). Poprzez dotarcie do wyrostków kolczystych, kręgów wpływamy poprawienie krążenia, a tym samym pobudzenie tkanek do regeneracji ( to samoistne reakcje organizmu ). Ładunek elektryczny jaki wyzwala masażysta podczas masażu sprawia, że tkanki regenerują się i przestają boleć. Ważne jest by po masażu zachować spoczynek i zbyt szybko nie wykonywać jakichkolwiek ruchów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz