piątek, 8 listopada 2013

Fizykoterapia


Zabiegi fizykoterapeutyczne

BOA presoterapia - drenaż limfatyczny
 Uzdrawiająca moc przyrodolecznictwa - to są najstarsze z nam znanych fizycznych zasad stosowane w leczeniu. Dołączyły nowoczesne metody ich wykorzystania w przemyślnych urządzeniach i mamy:  elektrolecznictwo, światłolecznictwo, magnetoterapię, laser, czy ultradźwięki. Jak wykorzystać przyrodę by nas leczyła? Wzmacniała regenerację organizmu? Otóż dzięki naukowcom skupione wiązki światła, energii magnetycznej, elektrycznej pomagają nam postawić każdy organizm "na nogi".
BOA
Zacznijmy od presoterapii.

Dokucza nam ciężkość nóg, obrzęki kostek, kolan, cellulit. Rozprawmy się z tymi dokuczliwymi objawami w sposób delikatny i prosty. Urządzenia do drenażu w przyjemny sposób odprowadzą nadmiar osocza - limfy gromadzącej się w komórkach i dodatkowo wyćwiczą je tak, że po kilku zabiegach nasz organizm sam będzie opróżniał zalegającą limfę - zapamięta tę lekcję. Drenaż manualny - ręczny jest mniej skuteczną metodą i droższą - wymaga częstszych masaży, ale jest niewątpliwie bardziej relaksujący poprzez dotyk i przekazanie energii masażysty.
Sonda ultradźwiękowa
 Ultradźwięki -mikromasaż.
Generalnie jest to fala dźwiękowa niesłyszalna dla naszego ucha - organizm jednak odbiera taką falę i odczuwa ją jako delikatne drżenie komórek. Taki zabieg pobudza nasz ustrój do pracy - komórki ożywiają się i tworzą dodatkowe włókna kolagenowe, następuje szybsza wymiana płynów ustrojowych przez co reakcja np. leków jakie zażywamy jest intensywniejsze - dzięki ultradźwiękom można również metodą sonoforezy podać do miejscowo lek przeciwbólowy.
Sona IR - laser
Laser - skupiona wiązka promieniowania podczerwonego.
Tu mamy do czynienia z cudownym działaniem.... wiązka światła rozgrzewa tak silnie i tak głęboko tkanki, że pisanie o spektrum działania lasera zamyka się w słowach: NA WSZYSTKO. Głównie wykorzystuje się w leczeniu stawów np. kolan, halluksów, łokcia tenisisty etc. Zabieg jest bezbolesny, krótki i bardzo tani.
 Elektrolecznictwo - przeciwbólowo.
Wielofunkcyjne prądy zasadniczo blokują ból. Wszelkie bóle kręgosłupa ( wypadnięcie krążków, skrzywienia, lumbago, RZS, ZZSK ),  mięśni kończyn szybko zlikwidujemy zabiegiem elektroterapeutycznym. Wiotkie mięśnie i mięśnie z zakwasami to problemy z jakimi w skrócie prądy radzą sobie najlepiej. Odczucie przy zabiegu delikatne i zwykle szybko zanikające.

Sollux czerwony
 Sollux - rozgrzewanie podczerwienią.
Bardzo przyjemny i tani zabieg poprawiający krążenie i stymulujący organizm do samoleczenia. Mamy dwa rodzaje światła : pomarańczowe pobudzające i niebieskie przeciwbólowe, uspokajające. Znany zabieg i wart stałego stosowania - nie lekceważmy go i poddawajmy się mu - szczególnie wskazany jest przed masażem manualnym.

Pole magnetyczne - regeneracja kości.
Po złamaniach, naderwaniach ścięgien itp. urazach najlepszym wyjściem jest poddanie sie serii zabiegów magnetoterapeutycznych. Pole magnetyczne skutecznie wpłynie na prawidłowy rozrost tkanek, jakie uległy urazowi. Zabieg bezbolesny - czas zabiegu zależy od stanu pacjenta, czy mamy do czynienia ze świeżym urazem, czy jest to stan pourazowy przewlekły. Pole magnetyczne działa na obrzęki pourazowe i wszelkie stłuczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz